Rady tipy a triky ako si poradiť so stavbou pasívneho domu

Minerálne tepelné izolácie

| June 19, 2012

Na trh sa dodávajú vo forme izolačnej plsti v kotúčoch a mäkkých doskách alebo vo forme tvrdených dosiek. Vzduch v medzerách vlákien kamennej i sklenej vlny znižuje ich tepelnú vodivosť od vonkajšieho prostredia k vnútornému. Minerálna izolácia stráca tepelnoizolačnú schopnosť už pri 2 % objemovej vlhkosti, preto musí byť dokonale ochránená pred vlhkosťou. Medzi pozitíva patrí: schopnosť tlmiť hluk, nehorľavosť, dlhá životnosť, chemická aj biologická odolnosť, nízka tepelná rozťažnosť, schopnosť odpudzovať tekutiny (ak sú hydrofobizované).

1516161_pr-clanok-prclanok-pr-clanok-prclanok-knaufinsulation

Použitie: na tepelnú izoláciu všetkých typov stavieb s odvetranými i kontaktnými fasádami, technických zariadení budov aj vnútorných konštrukcií; veľmi často vypĺňajú steny obvodového plášťa montovaných drevostavieb; stropné konštrukcie, podkrovia, strechy, podlahy

Minerálne tepelnoizolačné materiály  sa aj napriek vyššej cene v porovnaní s Epolystyrénom čoraz častejšie používajú na izoláciu stien bytových aj rodinných domov. Ekologický pôvod vstupných surovín, relatívne nízka energetická náročnosť výroby a efektívna recyklácia minerálnych vĺn bez škodlivých vedľajších produktov ich radí medzi ekologické stavebné materiály.

Na zateplenie suterénu treba použiť nenasiakavú tepelnú izoláciu odolnú proti mrazu.

 

Tags: ,

Category: Stavebné materiály

About the Author ()

Comments are closed.